MIGRENOS
SIMPTOMAI:
KUO MIGRENA
SKIRIASI NUO
PAPRASTO
GALVOS
SKAUSMO?

Jeigu gyvenate su migrena, žinote, kokie skausmingi ir sekinantys gali būti priepuoliai. Taip pat žinote, kad tai nėra paprastas galvos skausmas.

Labiausiai atpažįstamas migrenos simptomas – intensyvus, tvinkčiojantis galvos skausmas, kuris paprastai jaučiamas vienoje galvos pusėje ir sustiprėja judant.

SIMPTOMAI

Dažniausiai pasireiškiantys migrenos simptomai – tvinkčiojantis galvos skausmas, padidėjęs jautrumas šviesai ir triukšmui, pykinimas, vėmimas, energijos trūkumas (mieguistumas).

Taip pat migrena gali pasireikšti šiais simptomais:

 • Pilvo skausmas
 • Viduriavimas
 • Pusiausvyros sutrikimas ir/arba galvos svaigimas

 • Muša karštis arba, atvirkščiai, šalčio pojūtis
 • Susilpnėjusi dėmesio koncentracija
 • Jautrumas kvapams
 • Įtampa pečiuose ir kakle
 • Prakaitavimas
 • Apsiblausęs matymas

Tam tikri simptomai būdingi konkrečioms migrenos rūšims, todėl svarbu juos atsekti siekiant nustatyti tikslią diagnozę ir skirti tinkamiausią gydymą.

KAS YRA ĮSPĖJAMIEJI
SIMPTOMAI IR AURA

Prieš pasireiškiant migrenos priepuoliui kai kurie žmonės patiria įspėjamuosius simptomus, kuriuos kartais lydi aura. Paprastai tai vyksta iki migrenos priepuolio likus nuo kelių valandų iki kelių parų: gali pasikeisti apetitas, nuotaika, sumažėja arba padidėja energingumas, atsiranda žiovulys, patinsta veidas.

Aura skamba kaip keista, mistinė sąvoka, tačiau iš tiesų šis terminas vartojamas apibūdinti trumpalaikius praeinančius neurologinius simptomus, kurie pasireiškia dar prieš migreninį galvos skausmą. Žmonės, kurie juos patiria, paprastai nurodo tokius požymius:

 • regos sutrikimas – pavyzdžiui, mirguliavimas akyse, zigzaginiai raštai ar tamsios dėmės

 • Tirpimas arba dilgčiojimas, tarsi odą badytų adata, – paprastai šis pojūtis prasideda vienoje rankoje ir juda aukštyn iki tos pačios veido pusės ir liežuvio
 • Galvos svaigimas
 • Kalbos sutrikimas

Auros simptomai dažniausiai trunka nuo penkių minučių iki valandos. Nors paprastai po auros būna migreninis skausmas, bet galva gali skaudėti ir nestipriai arba galvos skausmo gali visai nebūti.

MIGRENOS
FAZĖS

Migrena paprastai pradeda vystytis paauglystėje ar ankstyvoje pilnamestystėje. Iš pradžių ji gali labai išgąsdinti, tačiau žinojimas, kas vyksta ir ko tikėtis priepuolio metu, padeda valdyti baimę.

Taip pat svarbu žinoti savo migrenos simptomus ir priežastis, kad galėtumėte juos paaiškinti draugams ir artimiesiems ar kolegoms. Tai ypač svarbu, jeigu jaučiate, kad dėl migrenos esate nepajėgūs vykdyti socialinių ar darbinių pareigų.

Migrenos priepuolio eigą galima suskirstyti į keturias pagrindines fazes, tačiau nebūtinai jos visos pasireiškia.

 1. NHS Choices. Migraine symptoms. www.nhs.uk/conditions/migraine/Pages/symptoms.aspx [Last Accessed: October 2017]
 2. The Migraine Trust. Symptoms and stages https://www.migrainetrust.org/about-migraine/migraine-what-is-it/symptoms-and-stages/ [Last Accessed: October 2017]
 1. The Migraine Association of Ireland. Migraines without aura. http://www.migraine.ie/types-of-migraine/migraine-without-aura/ [Last Accessed: October2017]
 2. NHS Choices.Migraine. http://www.nhs.uk/Conditions/Migraine/Pages/Introduction.aspx [Last Accessed: October 2017]

Į viršų