MIGRENOS
VALDYMAS

Ne visada pajėgsite sustabdyti migrenos priepuolį, tačiau valdyti migreną įmanoma.

VEIKSNIŲ
ATSEKIMAS

Galbūt jūs aiškiai žinote, kas jums sukelia migreną, tačiau vis tiek visada naudinga pildyti migrenos dienyną ar kalendorių. Kadangi migreną sukeliantys veiksniai kiekvienam žmogui yra individualūs, dažnai rekomenduojama stebėti migreną dienyno ar kalendoriaus pagalba, kad atsektumėte dažniausiai pasitaikančius veiksnius ir kontroliuotumėte migrenos poveikį jūsų kasdieniam gyvenimui.

Sužinokite daugiau apie migrenos dienoraštį ir migrenos veiksnius.

KAIP
IŠVENGTI
MIGRENĄ
SUKELIANČIŲ VEIKSNIŲ

Gyventi su migrena nėra lengva, bet žinant ją sukeliančius veiksnius gali būti lengviau jų išvengti. Tai turėtų tapti neatsiejama kasdienybės dalimi.

Verta pasikalbėti su aplinkiniais, kad jie suprastų, kaip svarbu jums išgyventi kuo daugiau dienų be migrenos, ir žinotų, kuo gali jums padėti.

Galbūt negalėsite suvaldyti kiekvieno priepuolio, tačiau atidžiai stebėdami migrenos veiksnius sumažinsite priepuolių skaičių.

VEIKSNIŲ
VALDYMAS

Galite sumažinti priepuolių skaičių atsekdami ir išvengdami juos sukeliančių veiksnių ar bent jau numatyti, kada gali prasidėti migrenos priepuolis. Tačiau svarbu prisiminti, kad, viena vertus, šie veiksniai ne visada sukelia migreną, kita vertus, vargiai sugebėsite visiškai atsikratyti migrenos priepuolių.

Paprasčiausia migrenos valdymo priemonė – sveikas gyvenimo būdas: reguliariai sportuoti, pakankamai miegoti ir gerai maitintis, taip pat gerti užtektinai vandens, kad organizmas nepatirtų dehidratacijos. Visa tai padeda valdyti migreną, o tuo pačiu suteikia daug kitokios naudos jūsų sveikatai.

  1. The Migraine Association of Ireland. http://www.migraine.ie/migraine-triggers/ [Last accessed October 2017]
  1. NHS Choices. Migraine. http://www.nhs.uk/Conditions/Migraine/Pages/Introduction.aspx [Last accessed October 2017]

Į viršų