15min studijoje – pokalbis su neurologe apie migrenos simptomus ir pasekmes

15min studijoje viešėjo Santaros klinikų gydytoja neurologė dr. Kristina Ryliškienė. Su medike buvo kalbamasi apie ligą, kuri vis dar neišgydoma ir nustatoma tik pagal simptomus. Nesergantys migrena įsivaizduoja, kad tai paprastas galvos skausmas, tačiau iš tiesų tai labai sunki, kasdienį žmogaus gyvenimą ir darbą trikdanti liga, kuri prasideda įprastais galvos skausmais.

Sergamumo migrena mastai yra didžiuliai – nuo migrenos kenčia vienas iš septynių pasaulio gyventojų. Taigi daugiau nei milijardas žmonių. 70 proc. migrena sergančių žmonių dirba sumažintu produktyvumu, o 30 proc. migrenos priepuolio metu lieka visiškai nedarbingi.

Migrenos priepuoliai paprastai prasideda jaunystėje, o labiausiai ji paplitusi 25–55 metų amžiaus grupėje. Iš anksto nuspėti, kada vienam ar kitam žmogui pasireikš liga, neįmanoma, taip pat neįmanoma nuo šios neurologinės ligos išgyti – galima ją tik kontroliuoti gyvenimo būdu bei vaistais.

Aplinkiniai labai dažnai nesupranta, ką patiria migreną sergantis žmogus, todėl su medike kalbamės apie migrenos simptomus, kaip ją atskirti nuo paprasto galvos skausmo ir kokios yra galimybės kontroliuoti ligą, kad ji visiškai nesutrikdytų žmogaus gyvenimo.

Į viršų